₹ 46500 / Set Get Latest Price
| Marble Type | Indian Marble |
| Number Of Seater | 6 Seater |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Frame Material | Wooden Base |
| Base Material | Wooden Base |
| Set Contains | With Chairs |
| Top Thickness | 18 mm |
| Finish | Matt Finish |
| Top Finish | High Gloss |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Square |
| Table Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 1 Set
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Table Shape | Square |
| Material | Teak Wood |
| Table Material | asam teak |
| Upholstery Material | Leatherette |
| Chair Frame Material | Teak Wood |
| Set Type | Chairs Only |
| Upholstery | Leatherette |
| Table Height | 740 mm |
| Usage | Restaurant |
boho Chen armchair is carefully hand-built bringing together stunning, handcrafted rattan construction with solid teak wood to create a natural and comfortable cushioned seating for your dining table. The armchair will blend
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Restaurant Chair |
| Material | Wood |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Usage Area | Indoor |
| Usage | Indoor |
| Table Top Material | Wood |
boho Chen armchair is carefully hand-built bringing together stunning, handcrafted rattan construction with solid teak wood to create a natural and comfortable cushioned seating for your dining table. The armchair will blend
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Diwan Type | plain diwan |
| Bed Size | Single |
| Storage Type | With Box Storage |
| Storage | Without Storage |
| Primary Material | Engineered Wood |
| Wood Type | Engineered Wood |
| Product Type | Diwan Bed |
| Upholstery Material | No Upholstery |
| Finish Type | Laminate |
| Backrest Type | Low Back |
| Headboard Included | Yes |
| Delivery Condition | Pre-assembled |
| Mattress Included | No |
₹ 40000 / Set Get Latest Price
| Sofa Design | L-Shape |
| Seating Capacity | 7 Seater |
| Upholstery Material | Leatherette |
| Frame Material | Wood |
| Foam Density | 40 Density |
| Features | With Cushions |
| Included Components | Yes |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Chair Type | Restaurant chair |
| Brand | Featherlite |
| Material | Wood |
| Color | Brown |
| Seating Capacity | 1 Seater |
| Armrest | With Arms |
| Upholstery Material | Leatherette / PU |
| Frame Material | Wood |
| Usage Area | Restaurant |
| Features | Stackable |
Premium hardwood restaurant chair with reinforced joinery. Elegant, sturdy,and designed for lasting comfort in high-end dinning settings
₹ 5300 / Piece Get Latest Price
| Wood Type | Acacia Wood |
| Chair Type | Dining / Cafe |
| Brand | Featherlite |
| Back Style | Medium Back |
| Material | Wood |
| Upholstery Material | Leatherette / PU |
| Color | Multi-color, Brown |
| Finish | Glossy Finish |
| Seating Capacity | 1 Seater |
| Chair Set | Single Chair |
| Armrest | With Arms |
| Frame Material | Wood |
| Usage Area | Restaurant |
| Features | Stackable |
₹ 45000 / Set Get Latest Price
| Brand | Nilkamal |
| Seating Capacity | 7 Seater |
| Storage Availability | Without Storage |
| Sofa Bed Mechanism Type | Pull Out (Trolley) |
| Included Components | Cushions |
| Upholstery Material | Leatherette |
| Frame Material | Plywood |
| Product Type | Sofa Set |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Table Shape | Square |
| Primary Material | Assam teak wood |
| Style | Luxury |
| Top Material | Wood |
| Table Length | 900 mm |
| Table Height | 450 mm |
Bring flexibility to your luxury living space with the luxury centre table nested table set. Designed for morden, open -plan living, this set offers a layered aesthetic with its multi-level platform, allowing you to showcase art books on one level and serve guests on the other. Crafted from premium material, this set is both highly functional and artistically designed .
Yogendra Prasad (Manager)
Harshith Wood Furniture
Ground Floor,Survey, No.54/2 Hosur,Bande, Kadusonnappanahalli Cross,Kannur Post,Bidarahall Hobli, Bagalur Main Road,Bangalore
Bengaluru - 562149, Karnataka, India