Leading Manufacturer of teak wood finish dining table and wooden dining table from Bengaluru.
₹ 12000 / Set Get Latest Price
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Number Of Seater | 4 Seater |
| Primary Material | Teak Wood |
| Primary Wood | Acacia Wood |
| Table Shape | Rectangular |
| Table Finish | Natural Teak |
| Set Contains | With Chairs |
| Table Top Material | Wooden |
| Table Size | 4x2.5 ft |
| Shape | Square |
| Tabletop Thickness | 32 mm |
| Color | Natural |
| Table Base Type | Cross Leg |
| Wood Grade | Solid Teak |
| Surface Treatment | Melamine Polish |
| Usage/Application | Home, Hotel, Cafe, Restaurant |
| Usage Area | Home |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15000 / Set Get Latest Price
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Number Of Seater | 4 Seater |
| Table Shape | Square |
| Primary Material | Teak Wood |
| Primary Wood | Acacia Wood |
| Set Contains | With Chairs |
| Table Top Material | Glass Top |
| Table Length | 900 mm |
| Shape | Square |
| Width | 750 mm (2.5 ft) |
| Color | Brown |
| Table Height | Standard Height |
| Usage/Application | Home |
| Surface Finish | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
Yogendra Prasad (Manager)
Harshith Wood Furniture
Ground Floor,Survey, No.54/2 Hosur,Bande, Kadusonnappanahalli Cross,Kannur Post,Bidarahall Hobli, Bagalur Main Road,Bangalore
Bengaluru - 562149, Karnataka, India